SPORTAŠI UTIB-A NA DRŽAVNOM SPORTSKOM NATJECANJU U POREČU

Objavljeno: 26. 11. 2021 - 5:06

U organizaciji Hrvatskog paraolimpijskog odbora od 26.11. do 28.11.2021. godine održane su u gradu Poreču Sportsko rekreativne igre državne razine HPO-a i Državno natjecanje šahista s invaliditetom.

Osam članova UTIB-a, kvalificiranih na županijskom prvenstvu, nastupilo je na Sportsko rekreativnim igrama predstavljajući Športski savez osoba s invaliditetom Bjelovarsko-bilogorske županije i Bjelovarski sportski savez osoba s invaliditetom, natječući se u pikadu i visećoj kuglani. Članovima koji su nastupili na natjecanju, prijevoz kombijem i vozača osigurala je Udruga tjelesnih invalida Bjelovar, kao i volontere u pripomoći oko sportske opreme čime se iskoristilo njihovo slobodno vrijeme.

Natjecanja su održana u šahu, pikadu, visećoj kuglani, boćanju i kuglanju.

Rezultati:

1. Josip Slivar je u pikadu, u pojedinačnoj konkurenciji, osvojio treće mjesto;
  2. Zdenka Šorša i Zlata Bajs,kao članice ekipe ŠSOSI BBŽ, osvojile su drugo mjesto u pikadu;
  3. Draga Uremović i Jelena Šostarec, kao članice ekipe Bjelovarskog sportskog saveza osoba s invaliditetom, osvojile su treće mjesto;
  4. Josip Slivar, kao član ekipe ŠSOSI BBŽ, osvojio je drugo mjesto;
  5. Josip Cimerman, kao član ekipe Bjelovarskog sportskog saveza OSI, osvojio je treće mjesto.

Uzimajući u obzir sve rezultate Športski savez osoba s invaliditetom Bjelovarsko-bilogorske županije je po peti puta, za redom, ekipni pobjednik Sportsko rekreativnih igara državne razine.